Redakcja public history weekly
Keine Übersetzungen vorhanden.

dominika kadr

Dominika Uczkiewicz

redaktor portalu public history weekly

#projektODRA

strony www:

PHW

#projektODRA

Magister prawa, doktor nauk humanistycznych. W roku 2020 obroniła pracę doktorską pt. „O sprawiedliwość dla Polski”. Problem odpowiedzialności karnej za zbrodnie wojenne w pracach rządu polskiego na emigracji w latach 1939-1945, przygotowaną w Centrum Studiów Niemieckich i Europejskich im. Willy Brandt'a Uniwersytetu Wrocławskiego. Od września 2016 roku jest redaktorką międzynarodowego czasopisma naukowego online: Public History Weekly. Pracowniczka naukowa CSNE w ramach projektu edukacyjno-badawczego #projektODRA.

Rozliczenia zbrodni z okresu II wojny światowej, prawo karne międzynarodowe, stosunki polsko-niemieckie, studia nad pamięcią; sprawiedliwość okresu przejściowego

Public History Weekly (PHW) to międzynarodowe czasopismo naukowe Open Access, poświęcone problematyce historii w przestrzeni publicznej, dydaktyce historii, historii politycznej, zagadnieniom ze styku świata mediów i nauki. Głównym celem projektu wydawniczego Public History Weekly jest stworzenie dostępnej dla szerokiego grona odbiorców platformy debaty naukowej na najwyższym poziomie. W każdy czwartek strona aktualizowana jest o nowe artykuły. Teksty autorów z całego świata publikowane są w angielskiej i niemieckiej wersji językowej, oraz - w miarę możliwości - w języku ojczystym autora. Wielojęzyczność, interdyscyplinarność i otwarty charakter publikacji składają się na jej wysoką popularność – Public History Weekly ma 8,000 czytelników miesięcznie i 93,000 wyświetleń strony.

Public History Weekly ukazuje się od 2013 roku w wyniku współpracy Uniwersytetu Technicznego Północno-Zachodniej Szwajcarii (FNHW) w Bazylei oraz wydawnictwa De Gruyter Oldenbourg Od września 2016 do redakcji Public History Weekly dołączyły: Uniwersytet Wiedeński (Universität Wien), Wyższa Szkoła Pedagogiczna w Lucernie(PH Luzern) i Centrum Studiów Niemieckich i Europejskich im. Willy'ego Brandt'a Uniwersytetu Wrocławskiego.