Donnerstag, 30 März 2023

9. Interdyscyplinarna Międzynarodowa Konferencja Centrów Studiów Niemieckich i Europejskich DAAD w Berlinie

(0 votes)

baner 2023 03 23 de DAAD

W Berlinie trwa właśnie 9. Interdyscyplinarna Międzynarodowa Konferencja Centrów Studiów Niemieckich i Europejskich DAAD.

Konferencja skupia głównie członków dwudziestu międzynarodowych Centrów Studiów Niemieckich i Europejskich, którzy dyskutują na temat "Germany and Europe in the World: Insider and Outsider Perspectives".

Jutro, 31 marca, odbędzie się panel zamykający na temat "Insider and Outsider Perspectives: Germany and Europe in Uncertain Times". Panel rozpocznie się o godzinie 17:00 i będzie transmitowany na żywo na YouTube w języku niemieckim i angielskim. Rozmówcy skupią się na transformacyjnym wpływie rosyjskiej wojny z Ukrainą na Europę, ale także na szerszych aktualnych wyzwaniach politycznych dla Niemiec i Europy z perspektywy wewnętrznej i zewnętrznej.

W panelu wezmą udział:

• Dr. Masha Cerovic (École des hautes études en sciences sociales (EHESS), Paris)
  • Prof. Dr. Marina Henke (Hertie School, Berlin)
  • Jeffrey Rathke (Johns Hopkins University, Washington, D.C.)
  • Prof. Dr. Krzysztof Ruchniewicz (Willy Brandt Center, University of Wrocław)

Moderacja: Dr. Klaus Birk, dyrektor Departamentu Projektów DAAD

Zapraszamy serdecznie do śledzenia wydarzenia na żywo

31. marca 2023, 17.00-19.00 (CEST; UTC +2)