Print this page
Mittwoch, 03 Februar 2021

Dr Andrzej Dębski w wykładzie "Stereotypy sąsiada zza Odry w kinie polskim i niemieckim po 1989 roku"

Written by 
Rate this item
(0 votes)

poznaj sąsiada baner Dębski

 

Zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach cyklu mini-wykładów online dla szkół ponadpodstawowych na temat relacji polsko-niemieckich "Poznaj sąsiada":

 

Dr Andrzej Dębski: Stereotypy sąsiada zza Odry w kinie polskim i niemieckim po 1989 roku

 

Przedłużająca się pandemia covid-19 postawiła nowe wyzwania przed szkołami, nauczycielami oraz uczniami. Jednym z nich jest konieczność kontynuowania kształcenia dzieci i młodzieży w formie zdalnej. Dlatego Centrum Studiów Niemieckich i Europejskich im. Willy'ego Brandta - międzywydziałowa i interdyscyplinarna jednostka Uniwersytetu Wrocławskiego, która dysponuje doświadczeniem z zakresu dydaktyki, współpracując ze szkołami i ośrodkami doskonalenia nauczycieli - podjęła inicjatywę wsparcia nauczycieli, organizując cykl mini-wykładów realizowanych w formie zdalnej pt. „Poznaj sąsiada”. Ich tematyka poświęcona jest różnym aspektom współczesnych relacji polsko-niemieckich. Referenci - międzynarodowe grono pracowników naukowych Centrum - przedstawią w formie krótkich ok. 20 minutowych wykładów istotne zagadnienia historyczne, polityczne i kulturalne bilateralnych relacji. Do wykładu dołączona będzie prezentacja multimedialna oraz wskazówki bibliograficzne. Wykłady będą nagrywane, a następnie udostępnione dla osób zainteresowanych ich wykorzystaniem na lekcjach historii, języka niemieckiego, wiedzy o społeczeństwie, wiedzy o kulturze lub języka polskiego.  

 

Szczegółowe informacje na temat cyklu dostępne są na stronie internetowej Centrum im. Willy'ego Brandta

 

Kolejne spotkanie w ramach cyklu "Poznaj sąsiada", wykład doktora Andrzeja Dębskiego "Stereotypy sąsiada zza Odry w kinie polskim i niemieckim po 1989 roku" odbędzie się w czwartek 04.02.2021 r. o godzinie 18.00.

Po części merytorycznej wykładu odbędzie się krótka dyskusja.

 

Osoby zainteresowane udziałem prosimy o zgłoszenia indywidualne lub grupowe (klasy szkolne) na adres:

Diese E-Mail-Adresse ist gegen Spambots geschützt! JavaScript muss aktiviert werden, damit sie angezeigt werden kann.

 

Kolejne zajęcia w ramach cyklu, wykład dr Rudolfa Urbana "Skąd się tutaj wzięli Niemcy i co dzisiaj robią", zaplanowany jest na 11.02.2021 r., godz. 18.00.

Read 1156 times Last modified on Mittwoch, 03 Februar 2021 04:15
Agnieszka Grzeszczuk

Latest from Agnieszka Grzeszczuk