Strona wykorzystuje pliki cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.

Zamknij
Polish (Poland)Deutsch (DE-CH-AT)English (United Kingdom)

WBZ

Dienstag, 08 Dezember 2020

W imię ich matek. Historia Ireny Sendlerowej - kolejne spotkanie w ramach cyklu „Polska i Niemcy: seanse filmowe online”

Written by 
Rate this item
(0 votes)

Baner Filmy sendlerowa 2020 v2

 

14 grudnia o godz. 19.30 Centrum im. Willy’ego Brandta UWr zaprasza na film W imię ich matek. Historia Ireny Sendlerowej (reż. Mary Skinner, PL/USA 2010, dok. 58 min) w ramach cyklu „Polska i Niemcy: seanse filmowe online”.

 

Film poprzedzony zostanie wstępem, a po seansie odbędzie się dyskusja. Spotkanie odbędzie się na platformie Zoom, natomiast film udostępniony zostanie na platformie Vimeo (link wraz z hasłem podane zostaną na czacie podczas spotkania w Zoomie).

 

Link do spotkania w Zoomie:

https://zoom.us/j/91443178850?pwd=K3JDc2grZXBFU0lhRThESFJHMHhlUT09

 

Meeting ID: 914 4317 8850

Passcode: jAL9Qs

 

3 Bild W imię ich matek

 

Film o niezwykłej kobiecie, która w czasie II wojny światowej odważyła się nieść pomoc Żydom, choć za samo podanie im chleba groziła śmierć. Irena Sendlerowa z pomocnikami wyprowadziła z warszawskiego getta 2.500 dzieci i tym samym uratowała im życie.

 

W 1965 roku Instytut Yad Veshem w Jerozolimie nadał Irenie Sendler tytuł Sprawiedliwi wśród Narodów Świata. Tytuł ten otrzymało blisko 7 tysięcy Polaków, wśród nich dwie współpracowniczki Ireny Sendler: Jadwiga Piotrowska i Magdalena Grodzka–Gużkowska.

Film pochodzi z Kolekcji Filmowej Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej.

 

Koordynatorem cyklu jest dr Andrzej Dębski z Pracowni Badań nad Filmem i Kulturą Audiowizualną Niemieckiego Obszaru Językowego w Centrum im. Willy’ego Brandta UWr.

Kontakt: Diese E-Mail-Adresse ist gegen Spambots geschützt! JavaScript muss aktiviert werden, damit sie angezeigt werden kann.

Facebook

--

Plakat do POBRANIA (.pdf)

 

Read 1974 times Last modified on Dienstag, 08 Dezember 2020 11:03