Montag, 27 März 2017

Wykład prof. Sabine von Mering pt. "Alternative Facts: Donald Trump and the Future of the Transatlantic Relationship"

(0 votes)

Trump Poster ban 1

„Alternative Facts: Donald Trump and the Future of the Transatlantic Relationship“.

Z jego narcystycznym odrzuceniem faktycznych doniesień medialnych, zmiennym stylem przywództwa i często wulgarnymi wybuchami na Twitterze, Donald Trump nadal szokuje świat. Jako prezydent USA, ma możliwość kształtowania przyszłości nie tylko Stanów Zjednoczonych, ale także relacji transatlantyckich, NATO i ONZ. W swoim wykładzie prof. Sabine von Mering (Dyrektor Centrum Studiów Niemieckich i Europejskich Uniwersytetu Brandeis niedaleko Bostonu, w stanie Massachusetts) skupi uwagę na trzech obszarach w szczególności dotyczących: praw kobiet, imigracji oraz zmiany klimatu.

Na spotkanie zapraszamy 5 kwietnia 2017 (środa) o godz. 17:00 w sali nr 13 CSNE (ul. Strażnicza 1-3).

Wykład odbędzie się w języku angielskim.

Plakat do pobrania TUTAJ

Prof. Sabine von Mering studiowała Anglistykę oraz Germanistykę w Kolonii i Getyndze. Uzyskała doktorat w języku niemieckim na Uniwersytecie Kalifornijskim w Davis. Od 1998 r. wykłada na Uniwersytecie Brandais, gdzie jest profesorem studiów niemieckich oraz badań nad płcią kulturową i seksualnością kobiet. Publikowała m.in. na temat Międzynarodowej Zielonej Polityki, Rosyjsko-Żydowskich Emigrantów oraz Prawicowego Radykalizmu. Obecnie w swojej pracy skupia się na zmianach klimatu w humanistyce.

Read 4483 times Last modified on Montag, 27 März 2017 14:38