Freitag, 24 Juni 2016

Wykład prof. Barbary Thériault oraz dr Anny Kurpiel – „Ten Principles of the Bourgeoisie. Relational Sociology of a German and a Polish City”

(0 votes)

Centrum Studiów Niemieckich i Europejskich im. Willy`ego Brandta Uniwersytetu Wrocławskiego zaprasza na spotkanie z prof. Barbarą Thériault (Université de Montréal) oraz dr Anną Kurpiel (PTL Wrocław), które wygłoszą wykład pt. „Ten Principles of the Bourgeoisie. Relational Sociology of a German and a Polish City”, będący owocem ich wspólnego projektu realizowanego w Erfurcie i Kaliszu.

Wykład odbędzie się w CSNE im. Willy`ego Brandta (ul. Strażnicza 1-3, Wrocław) w środę, 29 czerwca o godzinie 17:00 w sali nr 13.

Thierault i Kurpiel - plakat
Barbara Thériault – doktorat z socjologii uzyskała na uniwersytetach w Erfurcie oraz Brukseli, habilitację na Uniwersytecie Europejskim Viadrina we Frankfurcie nad Odrą. Obecnie pracuje na uniwersytecie w Montrealu oraz w Kanadyjskim Centrum Studiów Niemieckich i Europejskich (CCEAE), gdzie zajmuje się przede wszystkim socjologią religii i socjologią Niemiec.

Barbara Thériault jest redaktorem naczelnym czasopisma „Eurostudia”, prowadzi również rubrykę „Felietony” w czasopiśmie „Sociologie et sociétés”. Jest autorką licznych publikacji, w tym dwóch książek: Conservative Revolutionaries': Protestant and Catholics Churches in Germany after Radical Political Changes in the 1990s (2004) oraz The Cop and the Sociologist: Investigating Diversity in German Police Forces (2013).

Anna Kurpiel – absolwentka etnologii i antropologii kulturowej na Uniwersytecie Jagiellońskim, pracę doktorską obroniła na Uniwersytecie Wrocławskim. Współpracuje z Uniwersytetem Lipskim, gdzie ukończyła dwunarodowy program doktorski „The New Europe”. Uczestniczka licznych projektów dokumentacyjno-badawczych, w tym  finansowanych przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Autorka książki Cztery nazwiska, dwa imiona. Macedońscy uchodźcy wojenni na Dolnym Śląsku

Plakat do pobrania TUTAJ

Read 5705 times Last modified on Samstag, 25 Juni 2016 08:49