Mittwoch, 03 Juli 2013

Odszedł prof. Wojciech Wrzesiński

(0 votes)

Szanowne Koleżanki, Szanowni Koledzy,

ze smutkiem zawiadamiam, że 3 lipca br. odszedł od nas prof. dr hab. Wojciech Wrzesiński, wybitny historyk XX wieku,

znawca stosunków polsko-niemieckich, badacz dziejów Śląska, Warmii i Mazur. W latach 1990-1995 był Rektorem Uniwersytetu Wrocławskiego, pełnił wiele ważnych funkcji w naszym środowisku, m. in. Prezesa Polskiego Towarzystwa Historycznego (1997-2003). Był opiekunem i promotorem licznych prac magisterskich i ponad 50 doktorskich.z14232814QProf--Wojciech-Wrzesinski

Cieszył się autorytetem i szacunkiem we wszystkich pokoleniach badaczy dziejów najnowszych.

W moim życiu zawodowym i prywatnym był niezwykle ważną osobą, pierwszym nauczycielem warsztatu, promotorem, opiekunem o doradcą. W latach 2002-2007 Profesor zasiadał w Radzie Naukowej, placówki, której jestem dyrektorem.

Pozostanie w trwałej pamięci swych uczniów i współpracowników nie tylko jako wielki badacz, ale i jako osoba obdarzona zdecydowanym charakterem, bardzo aktywna do końca swego życia.

Krzysztof Ruchniewicz

Przeczytaj artykuł w Gazeta.pl: Był wyjątkową osobą. Wspomnienie o prof. Wrzesińskim.

Read 22897 times Last modified on Mittwoch, 24 Juli 2013 10:45