Strona wykorzystuje pliki cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.

Zamknij
Polish (Poland)Deutsch (DE-CH-AT)English (United Kingdom)

WBZ

Freitag, 04 März 2011

Richard von Weizsäcker i prof. Fritz Stern we Wrocławiu. Uroczyste wręczenie Wrocławskiej Profesury im. Fritza Sterna Featured

Written by 
Rate this item
(0 votes)


 

 

3 marca 2011 (czwartek) o godzinie 17.00 Dolnośląska Szkoła Wyższa  zaprasza na wykład prof. Fritza Sterna, amerykańskiego historyka pochodzenia żydowskiego, urodzonego w 1926 r. we Wrocławiu. Fritz Stern jest profesorem Columbia University, znanym badaczem narodowego socjalizmu w Niemczech oraz historii mniejszości żydowskiej w Niemczech.

Wykład i dyskusja „Różne oblicza Niemc i Ameryki" („Five Germanys and Many Americas") połączony jest z promocją jego książki "Niemcy w pięciu wcieleniach."   

 

Spotkanie odbędzie się w Dolnośląskiej Szkole Wyższej, przy ul. Strzegomskiej 55 i będzie prowadzone w języku polskim i angielskim. Organizatorami są: Miasto Wrocław, Dolnośląska Szkoła Wyższa i Fundacja Bente Kahan.

 

 

 

4 marca 2011 (piątek) o godzinie 17.00 CSNE serdecznie zaprasza do Auli Lepoldyńskiej

 

Richard von Weizsäcker, były prezydent RFN, zostanie uhonorowany Wrocławską Profesurą im. Fritza Sterna. To honorowe wyróżnienie zostało ustanowiona dwa lata temu przez prezydenta Wrocławia i Fundację Zeit w geście uhonorowania profesora Fritza Sterna i jego wybitnej działalności naukowej.

Następnie obaj goście – Fritz Stern i Richard von Weizsäcker – wezmą udział w dyskusji panelowej „Sąsiedztwo zobowiązuje. Polska i Niemcy wobec wyzwań globalizacji". W roli moderatora wystąpi Janusz Reiter, prezes warszawskiego Centrum Stosunków Międzynarodowych, w latach 1990-1995 ambasador Polski w Niemczech i w latach 2005–2007 w USA.

 

Wykład ma charakter otwarty i będzie tłumaczony na język polski i niemiecki.

 

Organizatorami są:

 


Miasto Wrocław

Uniwersytet Wrocławski

Centrum Studiów Niemieckich i Europejskich im. Willy’ego Brandta U. Wr.

Dolnośląska Szkoła Wyższa

Międzynarodowy Instytut Studiów nad Kulturą i Edukacją DSW

Fundatorzy:

 

Miasto Wrocław

Fundacja ZEIT-Stiftung Ebelin und Gerd Bucerius

Read 24217 times Last modified on Dienstag, 22 Mai 2012 02:19
WBZ