Strona wykorzystuje pliki cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.

Zamknij
Polish (Poland)Deutsch (DE-CH-AT)English (United Kingdom)

WBZ

Dienstag, 04 Mai 2010

Edytorstwo wg prof. Kunickiego Featured

Written by 
Rate this item
(0 votes)

 

Dnia 28 kwietnia 2010 roku odbył się wykład profesora Wojciecha Kunickiego zatytułowany „ Edytorstwo XVIII i XIX-wiecznych tekstów literackich”, któremu podczas prelekcji towarzyszył profesor Marek Zybura.

 

Kunicki

 

 

Profesor Kunicki poruszył wiele kwestii, skupiając się zwłaszcza na pracy edytora – na konieczności badania tekstów zamkniętych w archiwach, na dogłębnym poznawaniu kultury, której uczestnikami byli ich twórcy, rozumienia nie tylko słów, ale również związków uczuciowych łączących rękopis i jego autora. Profesor Kunicki zwracał także uwagę na przyszłość pracy edytorskiej.
Przewidywał, iż z pewnością będzie ją czekała digitalizacja. Obecnie przyspiesza ten proces rozwój techniki cyfrowej oraz związek z większą ekonomicznością takiego przedsięwzięcia w porównaniu do tradycyjnych wydawnictw.

 

 

Publicznosc

 

 

Profesorowi w trakcie wykładu słuchacze zadawali pytania dotyczące wydawnictw dwujęzycznych, kreacji siebie edytora jako autora opracowania tekstu oraz stosowane przez prelegenta określenia, na które to kwestie zapytany udzielał odpowiedzi.

 

Publicznosc

 

 

 

Fotografie: Agnieszka Tryszpiotr 

Read 23777 times Last modified on Freitag, 15 April 2011 07:38
WBZ