Strona wykorzystuje pliki cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.

Zamknij
Polish (Poland)Deutsch (DE-CH-AT)English (United Kingdom)

WBZ

Freitag, 19 November 2010

Europa łączy – europejska historia dostępna online_wideokonferencja 3 grudnia 2010 Featured

Written by 
Rate this item
(0 votes)

 

Centrum Studiów Niemieckich i Europejskich im. Willy'ego Brandta Uniwersytetu Wrocławskiego

i Instytut Historii Europy (Institut für Europäische Geschichte IEG)

serdecznie zapraszają na otwarcie

portalu internetowego EGO

(Europäische Geschichte Online – Historia Europy Online),

 

które odbędzie się 3 grudnia 2010 r.,  w godz. 14:00 – 16:00, w Sali 13 w Centrum im. Willy Brandta, ul. Strażnicza 1-3.


Pobierz Prezentację (pdf)
 
  Pobierz Program (pdf)


3 grudnia 2010 w trakcie wideokonferencji pomiędzy dziesięcioma europejskimi placówkami naukowymi użytkownikom z całego świata zostanie oddany do bezpłatnego użytku  projekt EGO|Europäische Geschichte Online - czyli Europejska Historia Online (http://www.ieg-ego.eu).


Co łączy Paryż z Budapesztem i Wiedniem, Pragę z Londynem, belgijskie Leuven z Wrocławiem czy estońskie Tartu z Zurychem? Doświadczenie „podzielonej” historii, wymiany i kooperacji, ale również konfliktów i odseparowania. W przyszłości połączy je poza tym duży europejski projekt publikacyjny EGO/Europäische Geschichte Online, który ukazuje zmienną historię nowożytnej Europy pod kątem komunikacji i transferu. 3 grudnia 2010 podczas wideokonferencji na żywo pomiędzy dziesięcioma europejskimi placówkami naukowymi projekt EGO zaprezentowany zostanie opinii publicznej.

 

EGO|Europäische Geschichte Online ukazuje 500 lat nowożytnej historii Europy, wykraczając poza granice krajów, dziedzin nauki czy też metod. Dziesięć linii tematycznych łączy procesy wymiany interkulturowej, które sięgały ponad państwowe, narodowe i kulturowe granice. Ich zasięg jest rozległy: od religii, polityki, nauki oraz prawa poprzez sztukę i muzykę aż do gospodarki, techniki i wojska. Artykuły zawierają ilustracje, teksty źródłowe, statystyki, animowane i interaktywne mapy jak również dokumenty audio i wideo.

 

Treści tego ogólnodostępnego projektu oddane zostaną do dyspozycji użytkownikom z całego świata 3 grudnia 2010 pod adresem http://www.ieg-ego.eu. Do roku 2013 ma zostać opublikowanych około 200 artykułów. Na początek dostępnych będzie ich około 75. Językami publikacji będą niemiecki i angielski. Projekt EGO realizowany jest w Instytucie Historii Europejskiej (IEG) w Mainz (Niemcy) po wsparciu finansowym landu Nadrenia Palatynat na jego rozpoczęcie. Od 2009 roku finansowany jest przez Niemiecką Wspólnotę Badawczą (DFG).

 

 

 

więcej informacji na stronie: http://www.ieg-mainz.de/likecms/likecms.php?site=site.htm&dir=&nav=208

 

Wydawca projektu EGO:

Instytut Historii Europejskiej (IEG)

Alte Universitätsstraße 19

55116 Mainz

Deutschland

tel.: +49 (0)6131-39 39370

fax.: +49 (0)6131-39 35326

e-mail: Diese E-Mail-Adresse ist gegen Spambots geschützt! JavaScript muss aktiviert werden, damit sie angezeigt werden kann.

http://www.ieg-mainz.de

http://www.ieg-ego.eu

W rozumieniu prawa prasowego za treść odpowiada:

Centrum Studiów Niemieckich i Europejskich im. Willy Brandta

na Uniwersytecie Wrocławskim

ul. Strażnicza 1-3

50-206 Wrocław

tel: +48 (0)71/375-95-01 (sekr./Sekr.)

fax.: +48 (0)71/327-93-61

e-Mail: Diese E-Mail-Adresse ist gegen Spambots geschützt! JavaScript muss aktiviert werden, damit sie angezeigt werden kann.

www.wbz.uni.wroc.pl

 

Read 24577 times Last modified on Dienstag, 11 Oktober 2011 06:50
WBZ