Strona wykorzystuje pliki cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.

Zamknij
Polish (Poland)Deutsch (DE-CH-AT)English (United Kingdom)

WBZ

Montag, 10 Dezember 2012

Z doktorantów doktorzy Featured

Written by  Alicja Kuropatwa
Rate this item
(0 votes)

Centrum Studiów Niemieckich i Europejskich im. Willy'ego Brandta to nie tylko placówka zajmująca się badaniami nad Niemcami i Europą. Jesteśmy również, jako część Uniwersytetu Wrocławskiego, odpowiedzialni za kształcenie kolejnych pokoleń naukowców. Centrum prowadzi wraz z Wydziałem Nauk Społecznych kierunek Dyplomacja Europejska. Od kilku lat działa również seminarium doktorskie. Od czasu do czasu świętujemy sukces absolwentów naszego seminarium.

 

Na początku grudnia 2012 CSNE wypromowało kolejnych dwóch doktorów. Łukasz Wolak pod kierownictem prof. Krzysztofa Ruchniewicza napisał dysertację pt. "Dzieje zjednoczenia polskich uchodźców w Niemczech 1951-1990".

 

Z kolei Piotr Przybyła obronił pracę na temat: „Mit ‘Ziem Odzyskanych’ a konstrukcja przestrzeni pamięci na przykładzie Góry św. Anny i Ślęży w latach 1945-1959”. Tu promotorem był prof. Marek Zybura. Obaj nowi doktorzy w grudniu odebrali swoje dyplomy w Auli Leopoldyńskiej Uniwersytetu Wrocławskiego.

 

Doktorat w Centrum Willy'ego Bradta to wyjątkowa przygoda naukowa. Dbamy o to, by każdy ze słuchaczy miał przez cały okres trwania pracy intensywną i merytoryczną opiekę naszych pracowników naukowych. Zależy nam także, by praca powstawała sprawnie i o czasie, ale jeśli jest taka potrzeba, elastycznie podchodzimy do planów doktoranta.

 

Każdy z naszych podopiecznych może korzystać z doskonale wyposażonej biblioteki CSNE, ma możliwość otrzymania stypendiów, uczestnictwa w naukowych kursach zagranicznych wspieranych przez program DAAD oraz Erasmus. Może również brać udział w bezpłatnych, intensywnych lektoratach z języka niemeickiego.

 

Co jest bardzo istotne dla kariery naukowej adepta Seminarium - dajemy naszym wychowankom możliwość publikacji artykułów naukowych w wydawnictwach Centrum. Każdego roku spośród kilkudziesieciu kandydatów wybieramy zaledwie kilku, w których widzimy największy naukowy potencjał. Najbliższy nabór dla chętnych, którzy chcieliby pójść drogą doktorów Wolaka i Przybyły zaplanowany jest na połowę 2013 roku, ale już teraz czekamy na ewentualne pytania dotyczące naboru.

 

 

  

 

    

 

 

Read 15897 times Last modified on Dienstag, 11 Dezember 2012 07:54