Strona wykorzystuje pliki cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.

Zamknij
Polish (Poland)Deutsch (DE-CH-AT)English (United Kingdom)

WBZ

Donnerstag, 08 November 2012

Prezentacja książki: "Elementy politycznej filozofii integracji państw europejskich w XX i XXI wieku" Featured

Written by 
Rate this item
(0 votes)

elementy-politycznej-filozofii-integracji-panstw-europejskich-w-xx-i-xxi-wPrezentacja książki prof. R. Stemplowskiego

Elementy politycznej filozofii integracji państw europejskich w XX i XXI wieku

CSNE im. Willy’ego Brandta serdecznie zaprasza na spotkanie z prof. Ryszardem Stemplowskim, który opowie o swojej książce Elementy politycznej filozofii integracji państw europejskich w XX i XXI wieku”, wydanej przez Oficynę Wydawniczą Atut. Spotkanie odbędzie się w poniedziałek, 12 listopada o godz. 16:00, w sali nr 13 w CSNE przy ul. Strażniczej 1-3. Po prezentacji książki przewidziany jest czas na dyskusję oraz rozmowy w kuluarach przy filiżance gorącej czekolady. Serdecznie zapraszamy!


O autorze

Ryszard Stemplowski, ur.1939, prawnik (UWr), Historyk (dr w Instytucie Historii PAN, hab. na Wydziale Historycznym UW), profesor nauk humanistycznych. Szef Kancelarii Sejmu w latach 1990-1993, ambasador RP w Londynie w latach 1994-1999, pierwszy dyrektor nowego Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych w latach 1999-2004. Więcej informacji o autorze na stronie www.stemplowski.pl


O książce

Właśnie problem – jaka jest polityczno-filozoficzna treść koncepcji integracji państw – będzie przedmiotem niniejszych rozważań. Innymi słowy: skupiam się na wyjaśnieniu projektowanych norm w powiązaniu z ich źródłami. Ale ułatwiam zrozumienie tego wyjaśnienia poprzez podanie wiadomości o podmiotach-uczestnikach integracji i okolicznościach ich działalności”. (fragment streszczenia wykładu)

Read 26074 times Last modified on Freitag, 09 November 2012 11:37