Strona wykorzystuje pliki cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.

Zamknij
Polish (Poland)Deutsch (DE-CH-AT)English (United Kingdom)

WBZ

Donnerstag, 12 September 2013

Nauka obywatelem Europy - Dolnośląski Festiwal Nauki 2013

Written by 
Rate this item
(0 votes)

CSNE im Willy'ego Brandta po raz pierwszy w tym roku uczestniczy w Dolnośląskim Festiwalu Nauki. Festiwal jest imprezą popularnonaukową adresowaną do wszystkich interesujących się nauką, kulturą, sztuką, ciekawymi zjawiskami otaczającego nas świata. Organizowany jest co roku we wrześniu (edycja stacjonarna) i październiku (sesje wyjazdowe w Legnicy, Zgorzelcu, Dzierżoniowie, Głogowie, Jeleniej Górze, Wałbrzychu, Ząbkowicach Śląskich oraz Bystrzycy Kłodzkiej) przez wyższe uczelnie Wrocławia, instytuty Polskiej Akademii Nauk oraz środowiska pozauczelniane.

 

24 września o godz. 16.00 bardzo serdecznie zapraszamy na warsztaty Europejska Inicjatywa Obywatelska - krótka instrukcja obsługi organizowane przez Koło Naukowe studentów dyplomacji europejskiej oraz dr Monikę Sus

(CSNE im. Willy'ego Brandta UWr.)

 

dfn-logoW kwietniu 2014 roku pierwsza inicjatywa obywatelska zebrała konieczny milion podpisów w 1/4 państw członkowskich.

Tym samym jest to jeden z najwyrazistszych przejawów wykorzystywania praw jakie przysługują obywatelom Unii Europejskiej. W tym roku przypada także 20 lat od kiedy mieszkańcy krajów unii mogą korzystać z przywilejów obywatelstwa.
Warsztat będzie miał za zadanie wskazać na korzyści płynące z obywatelstwa UE, oraz w sposób przystępny pokazać jak zgłaszać inicjatywę obywatelską, na jakie pomysły w szczególności warto postawić.
Będziemy chcieli pokazać także problemy z jakimi zmagają się twórcy inicjatyw obywatelskich w tym pozyskiwanie środków oraz wolontariuszy.

 

CZYM JEST EIO? - przeczytaj artykuł Bartka Rutkowskiego

szczegółowe informacje o warsztatach

Wxwok24 września zapraszamy o godz. 18.00 także na pokaz filmowy "Wunder der Schöpfung"/ "Cud stworzenia" (1925, reż. Hanns Walter Kornblum)
Film będzie wyświetlany w wersji oryginalnej z napisami w j.angielskim.

Po projekcji filmu odbędzie się dyskusja z dr Andrzejem Dębskim, filmoznawcą i koordynatorem projektu "Kino polskie i niemieckie na pograniczu kultur".

 

Film "Wunder der Schöpfung" powstał w 1925 r. w Niemczech i stał się jednym z najgłośniejszych filmów swojej epoki. Ambicją reżysera było przedstawienie całej dostępnej wówczas wiedzy o Ziemi i Wszechświecie.

Przy filmie pracowało razem pietnastu specjalistów od efektów specjalnych oraz dziewięciu scenarzystów i w efekcie powstał obraz zawierający elementy dokumentalne, przygodowe, historyczne, efekty animacyjne oraz wątki Science-Fiction.

 

szczegółowe informacje o pokazie filmowym

 

 

 

 

miejsce: Wrocław : CSNE im. Willy'ego Brandta, ul. Strażnicza 1-3, sala 13 
termin imprezy: 2013-09-24: godz. 16:00 i godz. 18.00

13-slogan

Read 26079 times Last modified on Freitag, 13 September 2013 07:21