Strona wykorzystuje pliki cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.

Zamknij
Polish (Poland)Deutsch (DE-CH-AT)English (United Kingdom)

WBZ

poniedziałek, 19 października 2015

Studia-o-Polsce.Interdyscyplinarnie (Pol-Int)

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Serdecznie zapraszamy do odwiedzania i korzystania z platformy Studia-o-Polsce. Interdyscyplinarnie (Pol-Int)

 

Studia-o-Polsce.Interdyscyplinarnie (Pol-Int) to pierwsza platforma internetowa, która umożliwia wymianę wiedzy, doświadczeń oraz kontaktów między specjalistami z różnych dziedzin nauki zajmującymi się studiami o Polsce, uprawianymi w sensie area studies. Pol-Int jest portalem międzynarodowym, interdyscyplinarnym, ponadpokoleniowym oraz wolno dostępnym. Redagowany jest w trzech językach: polskim, niemieckim i angielskim.

 

Pol-Int udostępnia na arenie międzynarodowej wyniki interdyscyplinarnych badań prowadzonych w Polsce i na świecie oraz wspiera tworzenie sieci kontaktów i nawiązywanie międzynarodowych partnerstw naukowych. Platforma udostępnia informacje o instytucjach, projektach i konferencjach naukowych, o stypendiach i grantach a także call for papers oraz sprawozdaniach z różnych wydarzeń naukowych. Jest ponadto doskonałym źródłem informacji o różnojęzycznych nowościach wydawniczych z całego świata związanych ze studiami o Polsce. 

 

Platforma jest skierowana do naukowców z takich dziedzin naukowych jak: historia, kulturoznawstwo, językoznawstwo, ekonomia, nauki prawne, politologia, socjologia, etnologia, historia sztuki i architektury, muzykologia, teatrologia i filmoznawstwo, filozofia, gender studies oraz geografia.

 

Szczególnie ważną cechą Pol-Int jest interaktywność. Użytkownicy publikują na portalu treści oraz stymulują dyskusje i wymianę informacji. W tworzenie strony jest zaangażowanych wielu recenzentów i redaktorów naukowych z Polski, Niemiec, Japonii, Wielkiej Brytanii, USA, Włoch, Austrii, Holandii oraz innych krajów a nad jakością merytoryczną zamieszczanych treści czuwa międzynarodowa i interdyscyplinarna Rada Naukowa.

------------------------

Więcej informacji tutaj i na stronie www.pol-int.org

 

Czytany 4810 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 19 października 2015 15:30