Strona wykorzystuje pliki cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.

Zamknij
Polish (Poland)Deutsch (DE-CH-AT)English (United Kingdom)

WBZ

środa, 12 marca 2014

CSNE nawiązuje współpracę z Miejską Biblioteką Publiczną we Wrocławiu

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Z inicjatywy prof. Krzysztofa Ruchniewicza, dyrektora CSNE w dniu 10 marca 2014 r. we Wrocławiu dyrektor CSNE, prof. Krzysztof Ruchniewicz oraz dyrektor MBP Andrzej Ociepa podpisali porozumienie o nawiązaniu ściślejszej współpracy. Porozumienie przewiduje realizację edukacyjnych i popularnonaukowych przedsięwzięć przez regularną wymianę informacji o planowanych konferencjach, wystawach i publikacjach. Celem porozumienia jest wspólne organizowanie imprez kulturalnych (np. wystaw, promocji książek, paneli dyskusyjnych, przeglądów filmowych, konferencji) w zakresie relacji polsko-niemieckich w dziedzinach: historia, socjologia, kultura i film, literatura oraz polityka, obejmujących czasy najnowsze z uwzględnieniem historii lokalnej.
 
Dodatkowo partnerzy będą promować przedsięwzięcia stron oraz ich kadrę, a w ramach wymiany bibliotecznej przekazywać dublety i publikacje wydawane przez obie instytucje. Centrum zostanie włączone do Programu Partnerskiego OK Biblioteki Miejskiej.
 
Porozumienie to pozwala na aktywne włączenie Centrum w nurt popularyzacji wiedzy o relacjach polsko-niemieckich, co jest niezwykle ważne ze względu na historyczne dziedzictwo kulturowe Wrocławia oraz jego znaczenie jako Europejskiej Stolicy Kultury 2016, rozpoczyna wieloletnią owocną współpracę CSNE i MBP i otwiera nowe perspektywy dla obu instytucji.
 
Pierwszym wspólnym przedsięwzięciem CSNE i MBP we Wrocławiu będzie organizowane e dniu 31. marca 2014r. o godz. 17.00 spotkanie autorskie z  z Dorotą Danielewicz-Kerski i prezentację książki pt.: „Berlin. Przewodnik po duszy miasta".
Spotkanie poprowadzi: prof. Krzysztof Ruchniewicz (CSNE, UWr).
 
Serdecznie zapraszamy!
Czytany 29532 razy Ostatnio zmieniany środa, 12 marca 2014 10:55