Strona wykorzystuje pliki cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.

Zamknij
Polish (Poland)Deutsch (DE-CH-AT)English (United Kingdom)

WBZ

czwartek, 19 maja 2011

Cykl zajęć warsztatowych dla szkół średnich

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

„Niemcy. Polityka-Kultura-Społeczeństwo”

W semestrze letnim Centrum Studiów Niemieckich i Europejskich im. Willy’ego Brandta podjęło inicjatywę przybliżenia zagadnień związanych z aktualną sytuacją społeczno-polityczną w Niemczech uczniom szkół średnich, wychodząc z założenia, że trwałego przełomu i porozumienia w stosunkach polsko-niemieckich nie dokona się bez wzrostu wiedzy o sobie nawzajem. W terminie marzec-maj 2011 roku zorganizowany został cykl zajęć warsztatowych, których tematyka dotyczyła aktualnej sytuacji społeczno-politycznej w Niemczech. W trakcie warsztatów poruszano problemy, które często pozostając w cieniu wydarzeń politycznych mają jednak bardzo duże znaczenie dla kształtowania niemieckiej tożsamości oraz postrzegania tego państwa poza jego granicami.

Dr Mirosława Zielińska przedstawiła zagadnienia związane z literaturą niemiecką oraz wzajemnymi, polsko-niemieckimi kontaktami w dziedzinie literatury.

Dr Andrzej Dębski poruszał problemy dotyczące filmu niemieckiego oraz jego recepcji, zarówno w Niemczech, jak i poza ich granicami, natomiast

dr Dariusz Wojtaszyn zajął się kwestiami związanymi ze sportem, przede wszystkim jego polityczną instrumentalizacją i recepcją w obu państwach niemieckich i zjednoczonych Niemczech.

W warsztatch brała udział klasa I A X LO we Wrocławiu. Klasą opiekuje się pani Danuta Lipińska.

  klasa Ia x LO Wrocław

   
 Poczytaj więcej o warsztatach

Czytany 20821 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 14 czerwca 2012 05:19